PDK

Partia Demokratike e Kosovës mbanë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme

Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme. Në këtë mbledhje, do të marrë pjesë edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i cili në krye të PDK-së ishte vendosur pas largimit të Hashim Thaçit dhe zgjedhjes në postin e kryetarit të Kosovës.  Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ditë më parë ka thënë se PDK-ja është në procesin e reformimit, dhe se në këtë parti  nuk do të ketë vend për ata që janë të korruptuar dhe të cilët  kanë dëmtuar këtë subjekt.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell

Josep Borrell ka thënë se Evropa nuk është e plotë derisa Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e saj

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme dhe sigurinë, Josep Borrell, …