Brickos

Lekaj

Partitë opozitare vazhdojnë të këmbëngulin të rishikohet demarkacioni me Malin e Zi

Partive opozitare nuk ju bëjnë përshtypje deklaratat e burokratëve të Brukselit. Pavarësisht deklaratës së komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johanes Khan i cili ka thënë se nuk do të ketë liberalizim të vizave pa u ratifikuar demarkacioni me Malin e Zi, partitë opozitare vazhdojnë të këmbëngulin të rishikohet demarkacioni me Malin e Zi. Deputetë të partive opozitare kanë kërkuar që të shkarkohet Komisioni i drejtuar nga Murat Meha dhe në vend të tij të vijë një komision tjetër me ekspertë të pavarur. Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka theksuar se nuk ka vlerë liberalizimi i vizave nëse shkelet interesi kombëtar.

Kontrolloni gjithashtu

Rikthehet pllaka përkujtimore e okupatorëve serbë në luftërat e viteve 1912-1918, kur ata pushtuan dhe e masakruan Kosovën

Dioqeza Serbe e Rashkës-Prizrenit, në bashkëpunim me Ambasadën e Francës në Kosovë, e kanë kthyer …