kek
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Pas një sëmundje ka ndërruar jetë, luftëtari i lirisë, Gani Rrahim Rrustemi nga Aqareva
Pas një sëmundje ka ndërruar jetë, luftëtari i lirisë, Gani Rrahim Rrustemi nga Aqareva

Pas një sëmundje ka ndërruar jetë, luftëtari i lirisë, Gani Rrahim Rrustemi nga Aqareva

Pas një sëmundje të shkurtër dhe me copa të predhave në trup, ka ndërruar jetë, luftëtari i lirisë i orëve të para, veterani dhe invalidi i UÇK-së nga Aqareva e Drenicës Gani Rrahim Rrustemi. Varrimi i tij bëhet sot në orën 16:00 në Aqarevë pranë varrezave të dëshmorëve. Gania mbasë vetës nuk ka lenë trashigimtar po kanë lenë histori në luftë për liri!

Kontrolloni gjithashtu

KMDLNJ: Gjatë periudhës 2000-2002 është bërë Kallëzim për masakrën e Dubravës në Tribunalin e Hagës, por nuk u trajtuar

KMDLNJ: Kallëzimi Penal për masakrën e Dubravës i bërë në Tribunalin e Hagës, nuk është trajtuar asnjëherë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut ka thënë se gjatë periudhës ...