MIT
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
valamobile
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj: Me shtetin amerikan të Iowa-s na lidhin shumë vlera të përbashkëta dhe bashkëpunimi
Kryeministri Haradinaj: Me shtetin amerikan të Iowa-s na lidhin shumë vlera të përbashkëta dhe bashkëpunimi

Kryeministri Haradinaj: Me shtetin amerikan të Iowa-s na lidhin shumë vlera të përbashkëta dhe bashkëpunimi

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me një delegacioni të Unionit Amator të Atletikës nga ShBA, prirë nga kryetari i saj Roger Goudy. Aime delegacionin e ShBA-së bashkëbiseduam për masovizimin e sportit dhe programet që rrisin gjithëpërfshirjen, me impakt të madh në krijimin e urave të komunikimit ndërmjet sportistëve. “Mirënjohës organizatës AAU, e cila ka sjellur një sasi të madhe me pajisje sportive për shkollat, federatat sportive dhe komunat në vendin tonë. Me shtetin amerikan të Iowa-s na lidhin shumë vlera të përbashkëta dhe bashkëpunimi në fushën e sportit, përmes organizatës multi-disciplinare, AAU, është e një dobie të veçantë. Marrëdhënie e posaçme me shtetin e Iowa-s fuqizon miqësinë e përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar Haradinaj

Kontrolloni gjithashtu

KMDLNJ: Gjatë periudhës 2000-2002 është bërë Kallëzim për masakrën e Dubravës në Tribunalin e Hagës, por nuk u trajtuar

KMDLNJ: Kallëzimi Penal për masakrën e Dubravës i bërë në Tribunalin e Hagës, nuk është trajtuar asnjëherë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut ka thënë se gjatë periudhës ...