Dje pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë dr. profesor Sadri Fetiumë veprave, profesori universitar, Sadri Fetiu

Pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta autori i shumë veprave, profesori universitar, Sadri Fetiu

Ka vdekur profesori universitar Sadri Fetiu. Profesor Sadri Fetiu ka vdekur pas një sëmundje të rëndë. Ai do të varroset të martën më 11 maj në ora 13:00, në varrezat e qytetit të Prishtinës. “Të nderuar familjarë, miq dhe shokë, ju njoftojmë që pas një sëmundje të rëndë sot ndërroi jetë më i dashuri ynë Prof. Dr. Sadri Fetiu. Varrimi bëhet nesër më 11.05.2021 në ora 13:00 në varrezat e qytetit në Prishtinë. Të pame nuk do të ketë për shkak të situatës së pandemisë dhe rekomandimeve të IKSHP-së. Ngushëllimet e juaja i pranojmë me anë të telefonatave dhe sms. Me respekt Familja Fetiu!”, thuhet në njoftimin e familjes Fetiu. Ai ka qenë profesor i Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës dhe drejtor i Institutit Albanologjik të Prishtinës. Profesor Fetiu ka botuar shumë vepra shkencore dhe profesionale.

Kontrolloni gjithashtu

Brendi Amerikan RC Feston 20 Vjetorin në Kosovë me RC NO SUGAR: Shija e Shumëpritur!

RC No Sugar ka mbërritur në treg pas kërkesave të shumta nga konsumatorët tanë. Kjo …