kek
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Njoftime / Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare veterani i arsimit dhe i luftës, Bajram Mehmetaj
Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare veterani i arsimit dhe i luftës, Bajram Mehmetaj

Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare veterani i arsimit dhe i luftës, Bajram Mehmetaj

Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare Bajram (Rrustem) Mehmetaj, ish të burgosurit politik dhe veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. OVL-UÇK në Deçan dhe komuna do të mbajnë mbledhje komemorative. “Me rastin e ndarjes nga jeta të ish të burgosurit politik, magjistrit të gjuhës dhe letërsisë shqipe, historianit, mësuesit veteran, veteranit të UÇK-së, Bajram (Rrustem) Mehmetaj nga Pozhari sot08.11.2019, Komuna e Deçanit organizon mbledhje Komemorative. Mbledhja mbahet në ora 11:00 në sallën e Asamblesë Komunale në Deçan. Varrimi behët në ora 14:00 në vendlindjen e tij në fshatin Pozhar”, thuhet në njoftimin e OVL-UÇK-së.

 

 

Kontrolloni gjithashtu

Më datën 18 nëntor 2019 promovohet libri “Fëmijët martirë të Kosovës 1981 – 1999", ë autorëve Nusret Pllana dhe Hanëmshahe Ilazi

Më datën 18 nëntor 2019 promovohet libri “Fëmijët martirë të Kosovës 1981 – 1999″, ë autorëve Nusret Pllana dhe Hanëmshahe Ilazi

Më datën 18 nëntor 2019 në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë promovohet libri “Fëmijët ...