Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Selim Pacolli: Komandanti legjendar, Adem Jashari, po kthehet në Prishtinë, i skalitur në bronz, si roje e kujtesës koleltive
Pacolli: Komandantit legjendar, Adem Jashari po kthehet në Prishtinë i skalitur në bronz për t'i bërë roje kujtesës koleltive

Selim Pacolli: Komandanti legjendar, Adem Jashari, po kthehet në Prishtinë, i skalitur në bronz, si roje e kujtesës koleltive

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli ka bërë të ditur se do të vendoset në kryeqytet shtatorja e heroit të kombit, Adem Jashari. Ai ka thënë se komandanti legjendar i UÇK-së, do të kthehet i skalitur në bronz për t’i bërë roje kujtesës koleltive. “Krah Skenderbeut dhe Ibrahim Rugovës, nga sot Prishtina do të ketë Shtatoren e komandantit legjendar, Adem Jashari. Mirënjohës kontributit dhe mbështetjes të parezervë të ekzekutivit të Komunës dhe të gjithë Këshilltarve Komunal, që pa asnjë rezervë sot mbështetën dhe miratuan propozimin për përcaktimin e lokacionit për vendosjen e shtatores. Komandanti legjendar i UÇK-së do të kthehet i skalitur në bronz për ti bërë roje kujtesës kolektive se si duhet të sakrifikohet për lirinë e Kombit dhe shtetit, pikërisht në mesin e institucioneve të shtetit”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

MBPZHR: Demant për shkrimin e Gazetës Koha Ditore “Qeveria paguan mijëra euro qira për zyrat që nuk i shfrytëzon”

MBPZHR: Demant për shkrimin e Gazetës Koha Ditore “Qeveria paguan mijëra euro qira për zyrat që nuk i shfrytëzon”

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), demanton shkrimin e gazetës “Koha Ditore”, me ...