kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Përfaqesues të Parlamenti Studentor të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” protestojnë para Rekoratit
Përfaqesues të Parlamenti Studentor të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" protestojnë para Rekoratit

Përfaqesues të Parlamenti Studentor të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” protestojnë para Rekoratit

Parlamenti Studentor është duke zhvilluar sot një protestë para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” duke mos lejuar që askush të hyjë në ndërtesën e Rektoratit. Protesta sipas organizatorëve pritet të zgjasë deri në dy orë. Disa nga kërkesat e tyre kanë të bëjnë me bordin, gjendjen infrastrukturore të fakulteteve, kushtet themelore për studime, mungesa e literaturës, mos akreditimi i 24 programeve, bachelor dhe master dhe certifikatat e kurseve private (A2) për regjistrimin në programet master. Studentët deklaruan se këto janë arsyet që protestojnë për të drejtat e tyre, te cilat sipas tyre po shkelen çdo dite.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin dhe garantuar sundimin e ligjit mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Kadri Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka takuar një biznesmen që ishte viktimë e ...