BSPK-ja ka reaguar ndaj vendimit të ZRRE-së për shtrenjtimin e energjisë elektrike

Përfaqësuesit më të lartë të Federatave Sindikale, anëtare të BSPK-së, nesër mbajnë protesta në Prishtinë

Përfaqësuesit më të lartë të Federatave Sindikale, anëtare të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës u pajtuan që më 20 maj të mbahet protesta e federatave dhe shoqatave sindikale. “Këshilli organizativ, i caktuar në takimin e 4 prillit, do të përkujdeset për zhvillimin e qetë të protestës e cila do të nisë me marshin prej sheshit “Zahir Pajaziti” në orën 13:00, pastaj vazhdon drejt sheshit “Nëna Terezë” dhe vendtakimi do të jetë te sheshi “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” ku para ndërtesës së Qeverisë, sindikalistët do të parashtrojnë sërish publikisht shqetësimet reale dhe kërkesat e arsyeshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës”, ka njoftuar BSPK-ja.

Kontrolloni gjithashtu

Besnik Tahiri

Besnik Tahiri: AAK-ja e shqetësuar me qasjen injoruese të BE-së ndaj Kosovës e trajtimin joserioz të kërkesës për lëvizje të lirë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka folur për çështjen e mos liberalizimit …