mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Përkujtohen dëshmorët Arsim Tahiri e Xhevdet Krasniqi

Përkujtohen dëshmorët Arsim Tahiri e Xhevdet Krasniqi

Janë përkujtuar dy dëshmorët e kombit Arsim Tahiri dhe Xhevdet Krasniqi, në 20 – vjetorin e rënies së tyre për lirinë e Kosovës, gjatë luftës së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Me këtë rast, drejtorët e Komunës së Skenderajt, familjarët, bashkëluftëtarët dhe përfaqësuesit e Shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, kanë bërë homazhe te varret e dëshmorëve, në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë, në shenjë kujtimi dhe respekti për sakrificën e tyre për lirinë e vendit.

Kontrolloni gjithashtu

KKSB: Situata e sigurisë së përgjithshme, e mirë dhe stabile në Malishevë

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB), drejtuar nga Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip ...