leoni

​Sot do të nderohen dëshmorët e UÇK-së të Zonës Operative të Shalës Adnan Shyti, Selim Mernica dhe Shemsi Sadiku

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Potoqan i Poshtëm

Në fshatin Potoqan i Poshtëm të komunës së Rahovecit, do të organizohet tubim përkujtimor për shënimin e 18-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të këtij fshati. Tubimi përkujtimorë dhe homazhet do të mbahen pranë lapidarit të dëshmorëve dhe martirëve, duke filluar nga ora 11:00, në objektin e Shkollës Fillore “Dëshmorët e Lirisë”.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …