Nesër në Aqarevë nderohet dëshmori i kombit dhe patrioti i shquar Ismet Rrahmani në 22 vjetorin e rënies heroike

Përkujtohet Dëshmori i Kombit, Ismet H. Rrahmani

Të dielën më 26 gusht, në Aqarevë të Drenicës mbahen aktivitete përkujtimore për një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ushtarakun e UÇK-së, Ismet H. Rrahmani (1962-1998). Pas homazheve te varri i tij, manifestimi qendror do të vazhdoj te kulla e ndërtuar mbi gjakun e tij, në ora 12.00, në vendin ku ka rënë për të mos vdekur kurrë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, ka thënë se është i gatshëm të japë dorëheqje nga posti

Zeqiri: Numri i qytetarëve që po marrin pjesë në votim është shumë i vogël

Kryetari aktual i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri ka thënë se numri i qytetarëve që po …