KEK
Fillimi / Lajmet / Përurohet rruga e re në Stubëll të Epërme të Vitisë
Përurohet rruga e re në Stubëll të Epërme të Vitisë

Përurohet rruga e re në Stubëll të Epërme të Vitisë

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku së bashku me kryetarin e Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ipeshkvin, Dodë Gjergji, zëvendësministrin Emanuel Demaj dhe bashkëpunëtorë të tjerë, përuruan përfundimin e punimeve të rrugës në fshatin Stubëll e Epërme në komunën e Vitisë. Me rastin e përurimit të rrugës, ministri Zharku përgëzoi vendasit për përfundimin e këtij projekti të rëndësishëm infrastrukturor, i cili ka një rëndësi të madhe jo vetëm për banorët e këtij lokaliteti por edhe më gjerë. “Ne do të vazhdojmë të investojmë në infrastrukturën rrugore në komunën e Vitisë dhe do të përkrahim financiarisht projektet e tjera prioritare të kësaj zone që do të ndikojnë në zhvillimin e gjithëmbarshëm të saj”, tha ministri Zharku.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, ...