leoni

Policia e Kosoves

Policia ju ka bërë thirrje pjesëmarrësve në trafik që t’i respektojnë rregullat e trafikut

Policia ju ka bërë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në trafik që t’i respektojnë rregullat e trafikut për shkak se numri i qytetarëve me pasoja fatale nga aksidentet, sa vjen e rritet. Sipas raporteve të policisë, mësohet se gjatë vitit që lam pas, 30 këmbësor kanë humbur jetën për shkak të aksidenteve në trafik. Policia ka konstatuar se kjo po ndodhë për shkak të mos respektimit të rregullave të komunikacionit nga pjesëmarrësi në trafik. Policisë ka njoftuar se në nivel vendi, janë realizuar 804 pika kontrolli të automjeteve, përderisa 34 shoferëve u janë konfiskuar patentë shoferët për shkelje të ndryshme të rregullave në trafik. Vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë janë shkaktuar 50 aksidente, ndërsa gjatë vitit 2023, 30 këmbësorë humbën jetën në aksidente trafiku.

Kontrolloni gjithashtu

Ejup Maqedonci: Serbia me qasjen e saj hegjemoniste dhe agresive karshi Kosovës do të bëjë që tensionet të vazhdojnë

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci, dje pas bllokimit në kufi me Serbinë të …