Fillimi / Lajmet / Policia ka dhënë disa detaje për sulmet në Zveçan e Zubin Potok
Sindikalistët e Policisë paralajmërojnë protesta, ndihen të diskriminuar pas vendimit të fundit të Qeverisë

Policia ka dhënë disa detaje për sulmet në Zveçan e Zubin Potok

Policia e Kosovës ka publikuar një Raport 24 orësh për ngjarjet në Zveçan e Zubin Potok. Në Raport thuhet se në Zveçan ( dje ) rreth orës 08:45 persona të panjohur kanë thyer xhamin e zyrës për regjistrim dhe kanë hedhur dy granata dore. Njësia për deminim ka dal dhe ka bërë asgjësimin e mjeteve të pa shpërthyera në mënyrë të kontrolluar. Njësit përkatëse policore janë duke hetuar rastin. Në Raport gjithashtu thuhet se në rrethana të panjohura në zjarr është përfshirë zyra e Komunës së Zubin Potokut. Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Njësit përkatëse policore janë duke hetuar rastin.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...