Fillimi / Lajmet / Kryeministri Kurti takon sot liderët e opozitës për të biseduar për gjendjen në pjesën veriore të Kosovës
Kryeministri Kurti

Kryeministri Kurti takon sot liderët e opozitës për të biseduar për gjendjen në pjesën veriore të Kosovës

Kryeministri, Albin Kurti takon sot liderët e opozitës për të biseduar për gjendjen në pjesën veriore të Kosovës. Gjatë takimit do të bisedohet për gjendjen në pjesën veriore të vendin dhe çështjen e sigurisë në vend, pas situatës së krijuar në veriun e Kosovës. Kujtojmë se dje, gjatë konferencës për medie, kryeministri, Albin Kurti deklaroi se Serbia qartazi dëshiron të militarizojë dhe të e eskalojë situatën. Po sjell deri afër kufirit të Kosovës edhe helikopterë e avionë të prodhimit rus. Nëpërmjet këtyre sulmeve, provokimeve ku përdoren qytetarët e Kosovës, Serbia provokon konflikt serioz ndërkombëtar, që rrezikon të marrë përmasa rajonale.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...