KEK
Fillimi / Lajmet / Pritet dezinfektimi në Fushë-Kosovë
Pritet dezinfektimi në Fushë-Kosovë

Pritet dezinfektimi në Fushë-Kosovë

Qytetarët në komunën e Fushë-Kosovës po ankohen për mungesë të dezinfektimit, pasi që në këtë stinë po përballen me mushkonja. Për këtë arsye, zyrtarë komunalë kanë paralajmëruar se dezinfektimi në Fushë-Kosovë do të fillojë në muajin korrik. Ali Topalli, zëdhënës i kësaj komune, bën të ditur se autoritetet lokale janë në fazën e përgatitjeve për këtë aksion. Ai ka thënë se problemi me mushkonjat është shqetësim jo vetëm për këtë komunë, ndërsa ka kërkuar nga Qeveria që të marrë nismë për dezinfektimin e krejt territorit të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj: Duhet të thirret interpelancë, dhe të kërkohet dorëheqja e Donika Gërvallës

Fatmir Limaj: Duhet të thirret interpelancë, dhe të kërkohet dorëheqja e Donika Gërvallës

Kreu i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj ka folur rreth një deklarate se ministres së ...