KEK
Fillimi / Lajmet / Prokuroria e Shtetit: Valdete Daka as ndonjë zyrtar tjetër i KQZ-së nuk janë pjesë e hetimit penal
Prokuroria e Shtetit

Prokuroria e Shtetit: Valdete Daka as ndonjë zyrtar tjetër i KQZ-së nuk janë pjesë e hetimit penal

Prokuroria e Shtetit ka bërë me dije se asnjë zyrtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nuk është duke u hetuar në lidhje me pretendimet për manipulimin e disa votave të ardhura nga diaspora, siç kanë raportuar disa medie. “Me qëllim të informimit të drejtë dhe të saktë të opinionit publik, lidhur me artikulli, Bislimi akuzon Dakën për rol destruktiv në zgjedhjet e 14 shkurtit: Prokuroria ka hetuar disa manipulime të votave nga Austria’, Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ju njofton se është duke i hetuar pretendimet se janë të manipuluara disa vota të ardhura me postë nga diaspora. Mirëpo, ju njoftojmë se as znj. Valdete Daka dhe as ndonjë zyrtar tjetër i KQZ-së nuk janë pjesë e këtij hetimi penal”, ka njoftuar Prokurori i Shtetit.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...