kek baneri
valamobile
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Prokuroria në Shqipëri do të marrë në pyetje kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe deputetin, Ervin Salianji
Prokuroria në Shqipëri do të marrë në pyetje kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe deputetin, Ervin Salianji

Prokuroria në Shqipëri do të marrë në pyetje kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe deputetin, Ervin Salianji

Prokuroria pritet të marrë sot në pyetje kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe deputetin e PD-së, Ervin Salianji. Lulzim Basha është thirrur për të dëshmuar në prokurori si person në hetim në procedimin penal për shpërdorim detyre, shpifje dhe fyerje në kallëzimin e bërë nga Taulant Balla për rastin e ish-oficerit Emiljano Nuhu. Ndërsa mësohet se Basha do të pyetet për qëndrimet e tij për rastin “Xhisiela”. Kreu i PD është paditur edhe nga kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla për shpifje. Ndërkohë Salianji do të merret në pyetje si person nën hetim për rastin “Babale”, ku po hetohet për “kallëzim të rremë”. Marrja në pyetje e Salianjit vjen në një moment kur është publikuar edhe një video-përgjim i Fredi Alizotit, i cili dyshohet se ka luajtur rolin e Agron Xhafajt në audio-përgjimin e parë. (Dita)

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Lajmet triumfuese nuk kanë të ndalur për Kosovën, e cila është shndërruar në fuqi botërore në xhudo

Haradinaj: Lajmet triumfuese nuk kanë të ndalur për Kosovën, e cila është shndërruar në fuqi botërore në xhudo

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudistet, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, për pjesëmarrjen ...