Protestuesit e VMRO DPMNE-së po brohorasin parulla antishqiptare në Shkup

Protestuesit e VMRO DPMNE-së po brohorasin parulla antishqiptare në Shkup

Qindra mbështetës të partisë maqedonase në pushtet VMRO DPMNE, në krye me ish-kryeministrin,Gruevski, po protestojnë përpara Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, i cili po shqyrton ankesat për parregullsi të parashtruara nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë. Protestuesit po brohorasin parulla antishqiptare. Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka punuar mbrëmë deri në orët hershme të mëngjesit me protestuesit – përkrahës të VMRO DPMNE – që në vazhdimësi kanë brohoritur thirrje kërcënuese dhe fyese ndaj shqiptarëve si: “shqiptarë të mallkuar!”, për shkak se opozita maqedonase ka siguruar një numër të konsiderueshëm të votave nga elektorati shqiptar.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: AAK po rritet në Gjermani, jemi bashkë në përkushtimin tonë për ta orientuar vendin drejt zhvillimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar rëndësinë e bashkatdhetarëve në çdo proces për të …