valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
MIT
akp deri me 5 maj
Fillimi / Lajmet / Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot më fillim nga ora 14:00 ku do t’i shqyrtojë gjithsej katërmbëdhjetë pika
Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot më fillim nga ora 14:00 ku do në rend të ditës, janë gjithsej katërmbëdhjetë pika

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot më fillim nga ora 14:00 ku do t’i shqyrtojë gjithsej katërmbëdhjetë pika

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot mbledh kabinetin qeveritar. Mbledhja do të mbahet në orën 14:00. Në rend të ditës, janë gjithsej katërmbëdhjetë pika dhe do të diskutohet për themelimin e Qendrës së Holokaustit shqiptar “Bllacë 1999”. Gjithashtu, do të shqyrtohet propozim-vendimi për rritjen e numrit të Këshilltarëve në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal. Do të edhe propozim vendimi për ndarjen e mjeteve financiare për aktivitetet për rastin e 11 vjetorit të Pavarësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...