kek
Airport Adem Jashari
MIT
valamobile
akp deri me 5 maj
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Qeveria e Kosovës zotohet se do të vazhdojë mbështetjen e gjithanshme për komunën e Hanit të Elezit
Qeveria e Kosovës zotohet se do të vazhdojë mbështetjen e gjithanshme për komunën e Hanit të Elezit

Qeveria e Kosovës zotohet se do të vazhdojë mbështetjen e gjithanshme për komunën e Hanit të Elezit

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim kryetarin e Hanit të Elezit, Rufki Suma, nga i cili është njoftuar për projektet dhe sfidat në këtë komunë, veçanërisht në infrastrukturë.  “Qeveria e vendit do të vazhdojë mbështetjen e gjithanshme të Hanit të Elezit, dhe në këtë aspekt do të ndikojë edhe miratimi i Ligjit për Dhënien në Shfrytëzim dhe Këmbim të Pronës Komunale, si hapi më i madh në fuqizimin e zhvillimit ekonomik lokal, duke kthyer pronën komunale në potencial zhvillimor”, ka thënë Haradinaj pas takimit.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...