mbpzhr 2018
valamobile
kek
akp deri me 5 maj
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Mungesa e transparencës dhe propozimi i shkëmbimit të territorit e ka larguar dialogun, jo taksa
Haradinaj

Haradinaj: Mungesa e transparencës dhe propozimi i shkëmbimit të territorit e ka larguar dialogun, jo taksa

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj iu ka kundërpërgjigjur sot Përfaqësueses për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini. Mogherini mbrëmë ka kërkuar heqjen e taksës ndaj mallrave serbe gjatë fjalimit në Këshillin e Sigurimit në OKB. Po ashtu, ajo tha se për të vazhduar dialogu Kosovë-Serbi duhet të hiqet taksa ndaj mallrave serbe. Lidhur me këtë, Haradinaj ka thënë se dialogu ishte larguar shumë kohë para se vendosej taksa. “Dialogu ishte larguar shumë kohë përpara se të vendosej taksa. Mungesa e transparencës, inkurajimi i propozimit të shkëmbimit të territorit dhe moszbatimi i marrëveshjeve ekzistuese, janë arsyet. Dialogu mund dhe duhet të rifilojë pa e lidhur me taksën”, ka shkruar Haradinaj në Twitter.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...