tv dielli
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Qytetarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës shprehen kundër luftës me Iranin, manifestojnë pro paqes
Qytetarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës shprehen kundër luftës me Iranin, manifestojnë pro paqes

Qytetarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës shprehen kundër luftës me Iranin, manifestojnë pro paqes

Amerikanët nuk dëshirojnë luftë me Iranin. Për ta treguar një gjë të tillë, mijëra qytetarë dolën në rrugët e qyteteve të ndryshme të Shteteve të Bashkuara, për të manifestuar pro paqes dhe zgjidhjes së konfliktit me diplomaci. Ata dënuan sulmin ajror amerikan që vrau komandantin ushtarak iranian, Qasem Soleimani. Gjithashtu, ata kundërshtuan planin e Uashingtonit për të dërguar trupa shtesë në Lindjen e Mesme. Manifestime kundër luftës dhe pro paqes u mbajtën në Çikago, Denver, Atlanta dhe Nju Jork. Sipas autoriteteve, pjesëmarrës ishin dhjetëra mijëra qytetarë.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...