vipa
vala – old
driloni com
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se PAN-i i ka numrat për formimin e Qeverisë
Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se PAN-i i ka numrat për formimin e Qeverisë

Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se PAN-i i ka numrat për formimin e Qeverisë

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur se më 3 gusht do të formohen institucionet e dala nga zgjedhjet e 11 qershorit. Haradinaj pas procedurave të regjistrimit në Kuvendin e Kosovës, ka uruar deputetët e rinj, duke thënë se ka qenë një ditë e gjatë deri tek ky moment. I pyetur nga gazetarët nëse i kanë numrat, Haradinaj është përgjigjur se Kuvendi i ka 120 deputetë dhe se secili ka të drejtë të votojë. “Nuk po ju kuptoj për çfarë numrash e keni fjalën. Kuvendi i ka 120 deputetë dhe secili ka të drejtë të votojë”, ka thënë Haradinaj

Kontrolloni gjithashtu

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësim për menaxhimin parasë publike në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësim për menaxhimin parasë publike në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shprehu shqetësim për menaxhimin e parasë publike në Kosovë, veçanërisht ...