Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj: Nuk do të lejohen improvizime, Qeverinë do ta formojë koalicioni që i ka fituar zgjedhjet
Ramush Haradinaj: Nuk do të lejohen improvizime, Qeverinë do ta formojë koalicioni që i ka fituar zgjedhjet

Ramush Haradinaj: Nuk do të lejohen improvizime, Qeverinë do ta formojë koalicioni që i ka fituar zgjedhjet

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga koalicioni i PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka deklaruar për Radion-Evropa e Lirë  se nuk do të lejohen improvizime dhe se Qeverinë do ta formojë koalicioni që i ka fituar zgjedhjet. Ai beson se Qeveria e re do të formohet një javë pas  certifikimit të rezultateve dhe beson se ka një traditë të bashkëpunimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila mund të vazhdojë edhe në qeverisjen e ardhshme.  Me siguri do të komunikoj edhe me Vetëvendosjen që të shohim si është perspektiva e punëve në të ardhmen. Mirëpo jemi në nivel punë që votuesit kanë vendosur kush është fitues i zgjedhjeve. E kemi numrin e caktuar të deputetëve, i kemi komunitetet që në bazë të Kushtetutës e kanë rolin e vet kushtetues edhe në Qeveri edhe në Parlament, do të diskutojmë edhe në organizimin e politikës shqiptare, por s’dua ta precizoj si do të rrjedhë.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...