valamobile
mbpzhr grante
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Rasim Selmanaj: Jemi të gatshëm të shkojmë në zgjedhje nëse kërkohet largimi i taksës ndaj mallrave serbe
Rasim Selmanaj, thotë që Qeveria e Kosovës mbetet e palëkundur në raport me heqjen e taksës

Rasim Selmanaj: Jemi të gatshëm të shkojmë në zgjedhje nëse kërkohet largimi i taksës ndaj mallrave serbe

Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë se janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje të parakohshme parlamentare nëse kërkohet largimi i taksës ndaj mallrave serbe. Ai thotë se edhe pse Kosovës nuk i duhen zgjedhjet në këtë fazë, AAK-ja është e gatshme të shkojë në zgjedhje të parakohshme, nëse vihet në pyetje qëndrimi i taksës. “Ne nuk e shohim interesin në aspektin partiak dhe elektoral. Ne vendimin për mos heqjen e taksës e kemi në raport me dialogun me Serbinë. Mendoj se opozita po luan më shumë me taksën si kartë elektorale, jo kryeministri”, tha ai. Deputeti i AAK-së ka thekson se deri tash PDK-ja ka qenë korrekt në raport me partnerët e koalicionit. “Edhe vendimi për taksën ka qenë vendim i përbashkët i partnerëve të koalicionit. Mbetet të shihet si do të veprojnë partnerët e koalicionit… Por mund të them se AAK-ja, çoftë edhe me çmimin e shkuarjes në zgjedhje, taksën nuk e hekë sepse është vendim i drejt dhe i ndihmon Kosovës në bisedime”, tha ndër të tjera Rasim Selmanaj.

Kontrolloni gjithashtu

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal znj. Magbule Shkodra, njëherit edhe vajza e profesorit të ...