tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Reagon ambasadorja Vlora Çitaku pas shpërblimit të Peter Handke nga Komiteti Nobel, e quan vendim i turpshëm
Reagon ambasadorja Vlora Çitaku pas shpërblimit të Peter Handke nga Komiteti Nobel, e quan vendim i turpshëm

Reagon ambasadorja Vlora Çitaku pas shpërblimit të Peter Handke nga Komiteti Nobel, e quan vendim i turpshëm

“Komiteti Nobel vendosi që ta shpërblejë Peter Handke – një njeri që e lavdëroi Millosheviqin (Kasapin e Ballkanit) dhe mbështeti regjimin e tij që kreu gjenocide”. Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar pasi austriakut, Peter Handke, iu nda çmimi Nobel për Letërsi. “Komiteti Nobel vendosi që ta shpërblejë Peter Handke – një njeri që e lavdëroi Millosheviqin (Kasapin e Ballkanit) dhe mbështeti regjimin e tij që kreu gjenocide”. “Nuk ka asgjë fisnike lidhur me këtë. Ky është një vendim i turpshëm”.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu: Përmbaruesit dhe noterët të veprojnë sipas ligjit dhe të mos i tejkalojnë kompetencat

Haxhiu: Përmbaruesit dhe noterët të veprojnë sipas ligjit dhe të mos i tejkalojnë kompetencat

Ministrja e Drejtësisë, ka thënë se e kanë për obligim të mbikëqyrin punën e noterëve, ...