MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Renata Deskoska thotë se nuk ka kërkesë për ekstradimin e Tomor Morinës nga Maqedonia e Veriut në Serbi
Renata Deskoska thotë se nuk ka kërkesë për ekstradimin e Tomor Morinës nga Maqedonia e Veriut në Serbi

Renata Deskoska thotë se nuk ka kërkesë për ekstradimin e Tomor Morinës nga Maqedonia e Veriut në Serbi

Ministrja e Drejtësisë së Maqedonisë së Veriut, Renata Deskoska, tha se deri dje në Ministrinë e Drejtësisë nuk ka arritur kërkesa për ekstradim nga Serbia për Tomor Morinën nga burgjet e Maqedonisë së Veriut. Ajo ka bërë me dije se  kërkesa për ekstradim duhet të arrij deri tek Ministria e Drejtësisë më pas kërkesa dërgohet deri tek gjykatat që vendosin. Procedura e deritanishme ishte që me kërkesë të Interpolit, Ministria e Punëve të Brendshme të ndalon personin që ka dashur të kaloj kufirin më pas Gjykata vendos. “Ne si Ministri deri më tani kemi pasur përgjegjësi që të informojnë ambasadat përmes Ministrisë së Punëve të Jashtme. Ai është shtetas i Britanisë dhe i Kosovës, komfor këtyre procedurave kemi dërguar lajmërim deri tek ambasadat përkatëse në shtetin tonë. Deri dje nuk kemi marrë kërkesë për ekstradim. Nëse tashmë ka arritur kërkesa, ne e dërgojmë deri tek Gjykata e cila do të vepron më tutje”, tha Renata Deskoska, Ministre e Drejtësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri të enjtën në mesnatë janë rinumëruar 12% pas vendimit të PZAP-it

Alban Krasniqi: Anëtarët e Vetëvendosjes janë duke u kërcënuar dhe shantazhuar nga vëzhguesit në QNR

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, i është kundërpërgjigjur akuzave të Nismës Socialdemokrate, e cila ...