Brickos

Ka vajtur në 73 numri i të vdekurve nga tërmeti i cili goditi pjesën veri-perëndimore të Romës, në Itali

Revista satirike “Sharli Hedbo” ka afishuar një karikaturë për tërmetin katastrofal në Italinë Qendrore

Revista ultramajtiste, satrike, “Sharli Hedbo”, ka afishuar një karikaturë për tërmetin katastrofal në Italinë Qendrore,  ku kanë gjetur vdekjen rreth 300 qytetarë, mijëra janë plagosur, ndërkohë që dhjetëra mijëra shtëpi janë shkatërrruar. Këtë tragjedi kjo revistë e ka përçmuar, duke u përkujtuar italianëve se jo “Sharli Hebdo por mafia italiane u ka ndërtuar shtëpitë”. Kjo revistë ka qenë edhe shënjestër të ekstremistëve myslimanë,  në Francë, për shkak të fyerjeve që i bën islamit, me ç’ rast, më 8 janar 2015  edhe ishte sulmuar selia e revistës dhe ishin vrarë 12 gazetarë. Karikatura fyese e përbuzëse  në këtë gazetë ka ngjallur pezmatim të qytetarëve italianë, por  edhe të autoriteteve të larta të vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Ravi Batra: Kryeministri, Edi Rama, ka goditur padrejtësinë djallëzore kundër Kosovës dhe Hashim Thaçit, nga Gjykata Speciale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur gëzimin dhe urimin e tij për Kosovën pasi iu hap rruga për anëtarësim në KiE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur gëzimin dhe urimin e tij për Kosovën pas …