mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Rexhep Selimi: Në kuadër të opozitarizmit Vetëvendosje-LDK, ka pasur edhe përplasje, varësisht nga temat
Rexhep Selimi thotë se në kuadër të opozitarizmit Vetëvendosje-LDK, ka pasur edhe përplasje, varësisht nga temat

Rexhep Selimi: Në kuadër të opozitarizmit Vetëvendosje-LDK, ka pasur edhe përplasje, varësisht nga temat

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka sqaruar se përse partia e tij po dëshiron bashkëpunim me LDK-në, të cilën e patën sulmuar vazhdimisht gjatë qeverisjes Mustafa. “Në kuadër të opozitarizmit Vetëvendosje-LDK, ka pasur edhe përplasje, varësisht nga temat. Ne s’jemi përplasur me qeverisjen Mustafa pse ka qenë Mustafa, por për temat e asaj kohe. Dhe sot për temat e njëjta jemi të gatshëm të përplasemi edhe me Qeverinë Haradinaj. Ka pasur gaz lotsjellës edhe ndaj qeverisë Haradinaj, varësisht nga temat. Kemi qenë kundër të këqijave ndaj Kosovës. Ky është ai mozaiku ynë politik. Nuk mund ta bëjmë ndryshimin duke i ricikluar partitë në pushtet. Nuk mund të bashkëpunojmë më me AAK-në siç kemi bashkëpunuar kundër demarkacionit, sepse ata s’e kanë më atë qëndrim”, ka deklaruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...