KEK
Fillimi / Lajmet / Richard Grenell bën të ditur se Kosova dhe Serbia takohen më 2 shtator në Shtëpinë e Bardhë
Grenell: Pasi të normalizohen raportet ekonomike, Trump do të angazhohet edhe për zgjidhje politike Kosovë-Serbi

Richard Grenell bën të ditur se Kosova dhe Serbia takohen më 2 shtator në Shtëpinë e Bardhë

Emisari Special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell ka njoftuar se është caktuar takim i ri mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Me anë të një postimi në Twitter, Grenell ka bërë të ditur se takimi është caktuar për datën 2 shtator në Uashington. “Jemi të lumtur të njoftojmë se liderët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen më 2 shtator për negociata në Shtëpinë e Bardhë”, shkroi Grenell. Kujtojmë se takimi i parë i planifikuar për 27 qershor ishte anuluar shkaku i publikimit të aktakuzave nga Prokuroria e Specializuar kundër kryetarit Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Kadri Veseli: Në zgjedhjet e ardhshme lista e kandidatëve të PDK-së do të përshijë më shumë të rinj

Kadri Veseli: Në zgjedhjet e ardhshme lista e kandidatëve të PDK-së do të përshijë më shumë të rinj

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli gjatë takimit me të rinjtë në Kaçanik, ka thënë se ...