kek
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Rreth 40 zyrtarë nga Qeveria e Kosovës kanë udhëtuar për në Gjermani në delegacionin të cilit i prijnë Thaçi e Haradinaj
Qeveria e Kosoves

Rreth 40 zyrtarë nga Qeveria e Kosovës kanë udhëtuar për në Gjermani në delegacionin të cilit i prijnë Thaçi e Haradinaj

Në samitin e Berlinit që po mbahet sot në Gjermani, përveç kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi, po marrin pjesë edhe një numër i madh i zyrtarëve nga Qeveria e Kosovës. KosovaPress mëson se rreth 40 zyrtarë nga Qeveria kanë udhëtuar për në Gjermani. Ndërsa, sipas zëdhënëses së Qeverisë gjashtë pjesëmarrës janë vetëm nga Zyra e Kryeministrit. Gjithashtu, pjesë e takimit është edhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe këshilltari i tij, Jetlir Zymberaj.Po ashtu, një numër i madh i zyrtarëve që kanë udhëtuar për në Berlin janë edhe nga Zyra e Presidentit të Kosovës, ku zyrtarë për media edhe pse janë kontaktuar nga KosovaPress, nuk janë përgjigjur.Kurse, shoqëria civile konsideron se është krijuar një mendësi e keqe e cila po i kushton jo vetëm politikisht, por edhe në aspektin financiar Kosovës, me dhjetëra mijëra euro. Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi për KosovaPress, thotë nëpërmjet telefonit se për koston e shpenzimeve në Samitin e Berlinit do të bëhen publike pas kthimit të delegacionit.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli merr pjesë në takimin e nivelit të lartë për liritë fetare në Uashington

Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli merr pjesë në takimin e nivelit të lartë për liritë fetare në Uashington

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behxhet Pacolli, ka udhëtuar drejt Uashingtonit për të marrë pjesë ...