KEK
Fillimi / Lajmet / Rritje e ndjeshme e rasteve dhe viktimave të virusit korona edhe në Shqipëri
Konfirmohen 445 raste të reja me virusin korona, 5 pacientë të sëmurë vdesin dhe 266 pacientë shërohen

Rritje e ndjeshme e rasteve dhe viktimave të virusit korona edhe në Shqipëri

Nga të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri mësohet për rritje të ndjeshme të rasteve dhe viktimave të virusit korona atje. Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë evidentuar 777 raste të reja të infektuar me virusin korona ndërkohë që 21 pacient e kanë humbur jetën. Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 639 pacientë, 35 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë ju ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjienën vetjake dhe vetë-izolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga Covid19.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...