Fillimi / Lajmet / Rritje të rasteve të viktimave dhe të infektuarve nga virusi korona në Shqipëri
Shënohen 19 raste të vdekjeve,konfirmohen 703 raste të reja, shërohen 2.255 pacientë

Rritje të rasteve të viktimave dhe të infektuarve nga virusi korona në Shqipëri

Në Shqipëri është duke u rritur numri i viktimave dhe të të infektuarave me virusin korona. Nga raportimi I MInistrisë së Shëndetësisë mësohet se gjatë 24 orëve të fundit, atje janë raportuar 869 raste të reja të të infektuarave dhe katër qytetar që kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me këtë virus. Ministria e Shëndetësisë informon se ka në rritje edhe të numrit të personave të shëruar, ku në 24 orët e fundit janë 862 persona. Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 175 pacientë, nga të cilët 33 janë në gjendje më të rënduar ndërsa 862 persona janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Kontrolloni gjithashtu

Joe Biden: Agjenda ime nuk është kundër Rusisë apo dikujt tjetër, por është për Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Presidenti amerikan Joe Biden paralajmëron Rusinë për Ukrainën

Kryetari amerikan, Xho Bajden,  u zotua se do ta bëjë shumë të vështirë për kryetarin ...