leoni

palmyra

Rusët në Palmira gjatë koncertit humanitar në shenjë të viktimave siriane, vrasin 28 sirianë, gra e fëmijë

Orkestra filharmonike e Rusisë  ka mbajtur një koncert në qytetin Palmira, i cili për një kohë të gjatë ishte nën kontrollin e ISIS-it. Në të njëjtën, kohë gjatë shfaqjes së koncertit, forcat ruse kanë bombarduar nga ajri një kamp të zhvendosurish me ç’ rast kanë vrarë 28 sirianë, fëmijë burra e gra dhe kanë plagosur dhjetëra të tjerë. Koncertin e kishte paralajmëruar kryetari i Rusisë Putin, në shenj të kujtimit për viktimat njerëzore në luftën e Sirisë. Vrasjen e të zhvendosurve  e kanë dënuar forcat kryengritëse siriane.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …