KEK
Fillimi / Njoftime / SHOQATA “ YJET QË NUK VDESIN ” kërkon fillimin e punimeve të ngritjes së OBELISKUT
SHOQATA “ YJET QË NUK VDESIN ” kërkon fillimin e punimeve të ngritjes së OBELISKUT

SHOQATA “ YJET QË NUK VDESIN ” kërkon fillimin e punimeve të ngritjes së OBELISKUT

Sot në orën 12:00, në Hotel Swiss Diamond – Sallën e Konferencave, nën moton 1432 MOS – HARRESA NË SHËRBIM TË KUJTESËS HISTORIKE, nën organizimin e Shoqatës “YJET QË NUK VDESIN”, dhe përfaqësuesve të familjarëve të 1432 fëmijëve të vrarë të Kosovës nga ushtria dhe policia serbe, do ta mbajmë një Konferencë për medie, në shenjë të pakënaqësisë nga ana e organeve kompetente të Republikës së Kosovës, për mos fillimin qe tri vite të punimeve të ngritjes së  “ADEM JASHARI” të Prishtinës. Përmes këtij Organizimi protestues, kërkojmë nga Qeveria e Republikës së Kosovës që,20 Nëntori 2020 (Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Fëmijëve) të jetë data e fundit e fillimit të punimeve të ngritjes së OBELISKUT

Kontrolloni gjithashtu

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit paralajmëron protesta nëse nuk miratohet Pakoja e Rimëkëmbjes Ekonomike

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit paralajmëron protesta nëse nuk miratohet Pakoja e Rimëkëmbjes Ekonomike

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit ka paralajmëruar protesta në rast se as në seancën e ...