KEK
Fillimi / Lajmet / SBASHK-u ka uruar të punësuarit në arsim për 7 Marsin-Ditën e Mësuesit
SBASHK kërkon nga ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci që të përmbahet nga deklarimet që lexohen si kërcënime

SBASHK-u ka uruar të punësuarit në arsim për 7 Marsin-Ditën e Mësuesit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka uruar të gjithë të punësuarit në arsim për 7 Marsin-Ditën e Mësuesit. SBASHK-u duke uruar gjithë të punësuarit në arsim për ditën e madhe të tyre i kujton se do të vazhdojë të jetë zëri i tyre dhe në përpjekje për realizimin e kërkesave legjitime do t’jep gjithmonë përparësi dialogut  me institucionet, por në mungesë të  vullnetit të palës tjetër për marrëveshje, atëherë, si në të kaluarën edhe tani e gjithmonë, do të ketë reagime e veprime sindikale  ashtu siç do të vendos anëtarësia e SBASHK-ut. SBASHK-u duke uruar gjithë të punësuarit në arsim për ditën e madhe të mësuesit dhe shkollës shqipe kujton subjektet  politike dhe liderët  se kishin deklaruar vazhdimisht se arsimin e kanë prioritet, por me të ardhur në pushtet nuk e  kanë dëshmuar këtë, thuhet në mes tjerash në komunikatën e SBASHK-ut.

Kontrolloni gjithashtu

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi nga PDK ka thënë se është padrejtësi për Kosovën që në krye të ...