Nga testimi i 2.183 mostrave konfirmohen 47 raste të reja me Covid-19, ndërsa sot janë shëruar 202 të infektuar

Ekspertët e shëndetësisë alarmojnë për përhapje të shpejt të variantit të ri të covid-19

Ekspertët e shëndetësisë alarmojnë për përhapje të shpejt të variantit të ri të covid-19. Autoritetet shëndetësore në Itali kanë shfaqur shqetësimin e tyre nga përhapja e furishme e virusit në një çerdhe dhe shkollë fillore ku brenda pak ditësh janë infektuar 45 fëmijë dhe 14 anëtar të stafit. “Kjo është ajo që tregon se virusi ka një lloj inteligjence. Ne mund të vendosim të gjitha pengesat në botë dhe të imagjinojmë që ato të funksionojnë, por në fund të fundit, ai u përshtat dhe depërton në to”, ka thënë kryetari i Bashkisë së Bollate, Francesco Vassallo. Edhe “France24” njofton se i ashtuquajturi variant i Mbretërisë së Bashkuar po përhapet në mënyrë të konsiderueshme në 27 vende evropiane të monitoruara nga OBSH dhe është dominuese në të paktën 10 prej tyre: Britania, Danimarka, Italia, Irlanda, Gjermania, Franca, Holanda, Izraeli, Spanja dhe Portugalia.

Kontrolloni gjithashtu

OVL-UÇK

Më 12 prill të vitit 1999 në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë rënë dëshmorët:

Më 12 prill të vitit  1999  në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës …