KEK
Fillimi / Njoftime / Ka ndërruar jetë ushtari i UÇK-së, Liman Shala

Ka ndërruar jetë ushtari i UÇK-së, Liman Shala

Oda e Mjekëve të Kosovës njofton se ka ndërruar jetë ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Liman Shala. Liman Shala ka shërbyer në Spitalin e përgjithshëm Mitrovicë deri në vitin 1993 kur edhe ishte përjashtuar me dhunë nga puna. Gjatë viteve 1998-1999 dha një kontribut të jashtëzakonshëm duke ju bashkuar radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pranë brigadës 113 Mujë Krasniqi, ku u kishte dal në ndihmë të plagosurve dhe të sëmurëve të zonës së Drenicës. Ishte person i përkushtuar ndaj profesionit të tij, mbi të gjitha ishte një njeri i dashur dhe shumë punëtor. Oda e Mjekëve të Kosovës, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sali Gashit nga Sfërka e Klinës

Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sali Gashi nga Sfërka e Klinës

Skënder Rexhepi, komandant i njësitit “Hekuri” gjatë luftës çlirimtare e ka bërë të ditur ndarjen ...