valamobile
MIT
kek
akp deri me 5 maj
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka uruar Kosovën për 11-vjetorin e pavarësisë
Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se do të vazhdojnë përpjekjet për denuklearizimin e Koresë së Veriut

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka uruar Kosovën për 11-vjetorin e pavarësisë

Në urimin e tij, sekretari Pompeo tha se Shtetet e bashkuara  do të vazhdojë ta ndihmojë Kosovën që të ketë një të ardhme më prosperuese dhe të sigurt. “Shtetet e Bashkuara mbeten të përkushtuara për të ndihmuar Kosovën të hapë dyert për një të ardhme më prosperuese, të qëndrueshme dhe të sigurt në dekadën tuaj të dytë të pavarësisë”, thuhet në urimin e sekretarit Pompeo. Edhe ambasadori amerikan në Kosovës, z Kosnett ka uruar popullin e Kosovës dhe krerët e vendit për 11-vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Sot në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec bënë të ditur ...