Selami Hoti: Java e Pashtrikut

Kryetari i Këshillit të Fshatit Krushë e Madhe në Komunën e Rahavecit z.Selami Hoti, ka bërë të ditur se me rastin e 23 vjetorit të rënies heroike të tetë Dëshmorëve në Pashtrik, të shtunën me 4 dhjetor, në orën 10:30 në Krushë, do të bëhen homazhe në kompleksin memorial e më pas edhe në vend rënien e tyre në Pashtrik me fillim në orën 12:00. Lavdi jetës dhe veprës së dëshmorëve!

Kontrolloni gjithashtu

Covid

Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 413 raste të reja, janë shëruar, 331 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë …