Selim Pacolli shpallet kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës nga AKR-ja

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri, ka konfirmuar për mediet se Selim Pacolli, është zgjedhur kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës nga Aleanca Kosova e Re. Selim Pacolli e ka përkrahjen tonë të plotë”, ka thënë Bahtiri me këtë rast. Deri tani për postin e kryetarit të ardhshëm të kryetarit të komunës së Prishtinës kanë konkurruar: Shpend Ahmeti nga Vetëvendosja, Arban Abrashi nga LDK-ja, Lirak Çelaj nga PDK-ja, Arbër Vllahiu nga AAK, Shyqeri Bytyçi nga NISMA dhe tani Selim Pacolli nga AKR-ja.  Konkurrenca për komunën e Prishtinës në zgjedhjet vendore të 22 tetorit do të jetë shumë e fortë.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga masakra mizore e civilëve shqiptarë në Mejë të Gjakovës nga forcat policore e ushtarake serbe

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, kanë shkallë tejet të ulët të përfundimit me aktgjykime

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, vazhdojnë të kenë …