RKL: Mos-votimi i projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, është pajtim me apo pa dashje me qëndrimin e Serbisë

Sërish Vetëvendosje dhe LDK nuk e votuan projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së

Ka dështuar sërish të votohet projektligji për vlerat e UÇK-së. Projektligji në fjalë mori vetëm 36 vota pro në Kuvendin e Kosovës. Për të nuk votuan deputetët e VV-së dhe LDK-së. Si e tillë, ai do të vendoset sërish në votim në njërën prej seancave të radhës pasi që nuk kishte kuorum në votim. Projektligji për vlerat e UÇK-së kishte shkaktuar reagimin e ambasadave të huaja në Kosovë. I njëjti po dështon për të disatën herë në votim në Kuvend.

Kontrolloni gjithashtu

Britania e Madhe: Kosova e Serbia duhet të jenë të përfshira në mënyrë konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja

Sigurimi i pavarësisë dhe sovranitetit të Kosovës ishte tema e diskutuar në seancën e fundit …