Muja: Koalicioni nuk i ka votat për demarkacionin, Qeveria duhet të bjerë dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Shaip Muja fajësoi Qeverinë për jo seriozitet dhe kërkoi dorëheqjen e saj

Deputeti,  Shaip Muja ka dal kundër matjes së territorit nga komisioni i themeluar nga Qeveria e Kosovës. Ai tha  se Qeveria duhet të tërhiqet sa më parë, pasi nuk po sillet në mënyrë serioze me temat e rëndësishme, siç është çështja e demarkacionit me Malin e Zi. Sipas Mujës, ky pushtet e ka terrorizuar publikun që dy vite e gjysmë me njerëz jo serioz rreth Demarkacionit. Më tej, deputeti Muja theksoi se i ashtuquajturi akademik, Hivzi Islami me botimet e veta të cilat  i ka të dokumentuara në kërkimet gjeografike në vitin 2008, ku i jep orientime ekspertit të bisedimeve me Ahtisarin, Lutfi Hazirit, në ato kërkime jep shpjegime të qarta se ku janë vijat kufitare. Deputeti reagoi edhe ndaj deklaratave të kryetarit të Kuvendit, i cili kur e ftoi ta marrë fjalën e cilësoi si deputet pa grup parlamentar.

Kontrolloni gjithashtu

Milazim Krasniqi: Qeveria Kurti është totalisht e dështuar, ajo nuk di të ballafaqohet me krizat ekonomike, energjetike, arsimore

Milazim Krasniqi: Amerika dhe shtetet që kanë njohur Kosovën, po mbajnë qëndrime joparimore në përdorimin e dinarit

Profesori universitar  dhe analisti, Milazim Krasniqi, duke komentuar zhvillimet e fundit sa i përket Rregullores …