vala – old
vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / SHBA-ja dhe BE-ja i përgjigjen pozitivisht kryetarit Thaçi për monitorim të zgjedhjeve
Zgjedhjet

SHBA-ja dhe BE-ja i përgjigjen pozitivisht kryetarit Thaçi për monitorim të zgjedhjeve

Ftesa që ju ka bërë kryetari, Hashim Thaçi Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për monitorimin e zgjedhjeve, ka marr përgjigje pozitive. “Ne presim të kemi Ekipet e Vëzhgimit të Zgjedhjeve të Ambasadës së ShBA-ve në mbarë Kosovën për të ndihmuar që rezultatet të reflektojnë vullnetin e votuesve. Presim që zgjedhjet të bëhen në përputhje me standardet më të larta ndërkombëtare dhe evropiane,” ka thënë zëdhënësja e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Michelle Schohn. Edhe zyrtar të Bashkimit Evropian kanë thënë se BE-ja po shqyrton në mënyrë intensive të gjitha mundësitë për vëzhgimin e procesit të ardhshëm zgjedhor në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë Ruairi O'Connel

Ministri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë Ruairi O’Connel

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar ...