KEK
Fillimi / Lajmet / Shef i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-ve, Richard Grenell e përkrah mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti
GGrenell - Biden: Asgjë nuk do të avancojë para zgjedhjeve në SHBA, Kosova dhe Serbia do të detyrohen të presin përsëri

Shef i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-ve, Richard Grenell e përkrah mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

I dërguari Special i kryetarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka shpërndarë postimin e Ambasadorit amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, ku thotë se është i gëzuar që të mërkurën do të mbahet seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Grenell e ka shpërndarë njoftimin e Kosnettit në Twitter, në prag të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. “Jam i kënaqur që Kuvendi do të mbajë seancën e votimit të mosbesimit. Siç i kam thënë edhe kryeministrit, është me rëndësi për Kuvendin dhe të gjitha institucionet e Kosovës të respektohet Kushtetuta“, ka shkruar Kosnett, shkrim të cilin Grenell e ka shpërndarë në profilin e tij. Ndryshe nga SHBA-ja, vendet e fuqishme evropiane kanë kundërshtuar mocionin e iniciuar nga LDK-ja, e cila është edhe vetë pjesë e Qeverisë Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

Programi i USAID-it për fuqizimin e drejtësisë e shpall Gjykatën Themelore në Prishtinë më transparenten në Kosovë

Programi i USAID-it për drejtësi e shpall Gjykatën Themelore në Prishtinë më transparenten në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë është shpallur Gjykata më transparente në Kosovë, nga programi i USAID-it ...