kek
mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
valamobile
MIT
Fillimi / Lajmet / Syla: Vendi po zbrazet derisa Qeveria po merret me sistemimin e militantëve partiakë në institucionet shtetërore
Shemsi Syla: Vendi po zbrazet derisa Qeveria po merret me sistemimin e militantëve partiakë në institucionet shtetërore

Syla: Vendi po zbrazet derisa Qeveria po merret me sistemimin e militantëve partiakë në institucionet shtetërore

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shemsi Syla, përmes një postimi në rrjetin social, ka thënë se vendi po zbrazet derisa Qeveria po merret me sistemimin e militantëve partiakë në institucionet shtetërore. Sipas tij, Kosova i ka hapur derën injorantëve dhe mashtruesve, duke krijuar një kategori njerëzish si “derra të kënaqur” të korrupsionit e të konformizmit, kurse mësuesit dhe edukatorët e kombit, intelektualët dhe njerëzit e dijes e të shkencës, sipas tij, janë bërë shtresë e njerëzve të përvuajtur e të pashpresë. Syla ndër të tjera ka thënë se korrupsioni e krimi i organizuar po bëhen mënyrë jetese, ndërkaq e mashtrimet e gënjeshtrat po bëhen fjalor i përditshëm i liderëve politikë.

Kontrolloni gjithashtu

Policia e Kosovës dhe policia hungareze synojnë bashkërendimin e aktiviteteve për parandalim dhe luftim të krimit transkufitar

Policia e Kosovës dhe policia hungareze synojnë bashkërendimin e aktiviteteve në luftim e krimit transkufitar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Rashit Qalaj  me ftesë të Drejtorit të Policisë së Hungarisë ...