KEK
Fillimi / Lajmet / Shkon në 10 mijë e 590 numri i përgjithshëm i të infektuarve me virus korona në Kosovë
Konfirmohen edhe 169 raste të reja me virusin korona në Kosovë, ndërsa shërohen 197 pacientë të tjerë

Shkon në 10 mijë e 590 numri i përgjithshëm i të infektuarve me virus korona në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se ka shkuar në 10 mijë e 590 numri i të infektuarve me koronavirus në vend. Ka shkruar në 10 mijë e 590 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, kjo pasi që sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 171 raste të reja nga 463 mostra të marra, shkruan lajmi.net. Sipas IKSHPK-së, në 24 orët e fundit në vend janë shëruar edhe 190 pacientë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve nga koronavirusi ka arritur në 6 mijë e 248.

Kontrolloni gjithashtu

Kuvendi i Kosovës bënë të ditur se vazhdimi i seancës plenare vazhdon të hënën

Kuvendi i Kosovës bënë të ditur se vazhdimi i seancës plenare vazhdon të hënën

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës plenare vazhdon të hënën. Vazhdimi i ...