KEK
Fillimi / Lajmet / Shpend Ahmeti: Ideologjia e LV-së është që kur vendimet nuk janë pro tyre nga institucionet atëherë është shteti i kapur
Shpend Ahmeti: Ideologjia e Vetëvendosje është që kur vendimet nuk shkojnë pro tyre nga institucionet atëherë është shteti i kapur

Shpend Ahmeti: Ideologjia e LV-së është që kur vendimet nuk janë pro tyre nga institucionet atëherë është shteti i kapur

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se Vetëvendosje do të përfitojë nga ndalimi që i është bërë Albin Kurtit që të kandidojë për deputetë. Ai fillimisht ka thënë se ndjehet i relaksuar që merr pjesë në emisione të fushatës dhe nuk është pjesë e partive politike. “E pritshme. Nuk kanë pasur mundësi tjetër se mund ta bënin. Mund të konsiderohet si hendikep për Vetëvendosjen, por mendoj se i ndihmon. E pashë nga deklarata e Albulenës menjëherë se tha shtet i kapur. Vazhdon ajo ideologjia e Vetëvendosje që kur vendimet nuk shkojnë pro tyre nga institucionet atëherë është shteti i kapur. Por ligji është shkronjë për shkronjë ashtu. Megjithatë nuk është njëjtë sikur puna e Zafir Berishës para disa vjetëve. Gazi lotsjellës ka ndodhur kohë më parë, por tani po i bart pasojat”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...